Rýchle prevedenie!

Doručené priamo na adresu príjemcu

Každý darček je personalizovaný fotkou alebo textom

Rýchle prevedenie!

Super rýchla preprava! Väčšina darčekov objednaných pred 16:00 je odoslaná v ten istý deň!

Doručené priamo na adresu príjemcu

Všetky darčeky s fotkou a textom. Naše výrobky sú jedinečné, práve preto, že si ich navrhol práve ty. Perfektné darčeky na všetky príležitosti, dokonca aj ako maličkosť, napr. keď chceš poďakovať alebo ti niekto chýba.

Každý darček je personalizovaný fotkou alebo textom

Urob dojem na svojich blízkych jedinečným darčekom, aj keď ho nemôžeš dať osobne. Poteš svoju rodinu, priateľov a známych osobným darčekom doručeným na tebou vybranú adresu alebo dokonca priamo do poštovej schránky bez nutnosti vyzdvihnutia.

Krstný otec a krstná mama sú dôležití ľudia v živote dieťaťa. Či už plánujete krstiny alebo sa im len chcete poďakovať za podporu, určite ste na správnom mieste. Poďakujte im osobným darčekom tak, že ho prispôsobíte fotkou a/alebo textom.

133 Darčeky

Videli ste 48 z 133 darov

Darček na krstiny

Plánujete niekoho požiadať, aby bol krstným rodičom pre nadchádzajúce krstiny vášho dieťaťa? Dalo by sa samozrejme len opýtať, ale miesto vás môže unikátne požiadať aj dieťa samotné. Ako? Trebárs cumlíkom s textom: Budeš moja krstná mama? alebo: Budeš mojim krstným otcom? Okrem cumlíkov máme aj detské body, čokolády a dokonca aj gravírované poháre. Na ktorúkoľvek položku môžete pridať meno krstného rodiča, aby bol darček skutočne osobný!

Oficiálny význam krstného rodiča

Krstní rodičia sú známi rovnako ako „kmotor” alebo „kmotra”, čo pochádza z latinského „compater” a „commater”, čiže „spoluotec” a „spolumatka”. Krstný otec a krstná mama sú úlohy spojené s krstom v (katolíckej) cirkvi. Cirkev má pre krstných rodičov rad pravidiel. Krstný rodič napríklad musí byť katolík, musí mať birmovku a musí prijať prvé sväte prijímanie. Musí tiež žiť v súlade s vierou. Dieťa musí viesť na ceste duchovného rozvoja. Tradične sa úlohy krstného otca a krstnej mamy prideľujú príbuzným, ako sú ujovia a tety krsteného dieťaťa.

Úloha krstného rodiča

Krstný otec a krstná matka sú – spolu so všetkými ostatnými príslušníkmi krstu – oficiálnymi svedkami, že dieťa bolo pokrstené. Krstný otec a krstná matka počas krstu sľubujú, že svojmu krstnému dieťaťu pomôžu žiť kresťanský život, najmä ak dieťa stratí jedného alebo oboch rodičov. Roly krstného otca a krstnej matky však nie sú dané zákonom. Krstným rodičom preto nie sú zo zákona udelené žiadne ďalšie práva ani povinnosť starať sa o krstné dieťa, ak je to potrebné. Ako krstný otec alebo krstná matka sa automaticky nestávate zákonným zástupcom krstného dieťaťa. Ak si to rodičia želajú, musia to zahrnúť do svojej poslednej vôle.

Krstní rodičia v roku 2024

V priebehu rokov sa toho veľa zmenilo. Mnoho rodičov žiada členov rodiny, no často aj priateľov, aby sa stali krstnými rodičmi, aj keď dieťa pokrstiť nedajú. Úloha krstného rodiča je v každom prípade čestná: rodičia vám veria a chcú, aby ste si s krstným dieťaťom vytvorili puto.

Krstný otec, krstná mama alebo bohatá teta?

Samozrejme, ak budete požiadaní, aby ste sa stali krstným rodičom, neznamená to, že odteraz sa budete o krstné dieťa starať ako druhá matka (alebo otec). Ale ako krstný otec alebo krstná mama možno budete chcieť pre svoje krstné dieťa urobiť viac. Mnohí krstní rodičia sa svojmu krstnému dieťaťu pravidelne venujú, kupujú mu pekné oblečenie alebo darčeky a v niektorých prípadoch mu môžu dokonca sporiť na budúcnosť. Toto určite nie je povinnosť, ale mnohí krstní rodičia sú na to veľmi hrdí!

Ak niekoho žiadate, aby bol krstným rodičom

Ak by ste chceli niekoho požiadať, aby sa stal krstným rodičom, môžete to urobiť originálne personalizovaným darčekom. Máme celý rad pekných darčekov s otázkou, či by niekto chcel byť krstným rodičom. Na všetky naše dary tiež možno pridať meno, aby sa stali skutočne osobnými.

Najobľúbenejšie darčeky, ktorými možno niekoho požiadať, aby sa stal krstným otcom/krstnou mamou: cumlík detské body tanierik

Poďakujte krstným rodičom darčekom

Chceli by ste sa niekomu poďakovať, že sa stal krstným rodičom? Môžete to urobiť zábavným, osobným darčekom so srdečnou správou a menom krstného rodiča.

Najpopulárnejšie darčeky, ktorými možno poďakovať krstným rodičom: hrnček s menom a nápisom „krstný otec” alebo „krstná mama” čokoláda s osobnou správou a menom pohár s ďakovnou správou dlaždica s obrázkom krstného rodiča a krstného dieťaťa